Temperatura wody w Bałtyku

Temperatura wody w Bałtyku bywa zmienna i potrafi być inna w różnych miejscach. Na tej mapie widoczna jest aktualna temperatura wody w Bałtyku. Aby zobaczyć jaka temperatura morza jest w wybranej miejscowości wystarczy ją kliknąć na mapie. Działa również na większe jeziora! Tym sposobem możemy sprawdzić jaka jest jaka temperatura wody w jeziorach takich jak Śniardwy, Mamry czy naszym lokalnym akwenie!

Długi gorący letni weekend lub zaplanowany urlop nad morzem – temperatura bałtyku czy innego akwenu jest jednym z najważniejszych cech udanych wakacji nad wodą. Gdy leżymy w 30 stopniowym upale na plaży zawsze przychodzi czas, aby się ochłodzić. Nie ważne czy wchodzimy tylko zamoczyć nogi, po pas czy popływać, lodowata woda nigdy nie jest przyjemna.

Przed szybkim wypadem nad morze, możemy szybko sprawdzić temperaturę wody w Bałtyku aby uniknąć niespodzianek i zaplanować wyjazd. Możemy łatwo sprawdzić temperaturę wody w miejscowościach jak Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Mielno, Ustka, Łeba, Władysławowo, Gdynia, Gdańsk, Sopot lub Zatoka Pucka czy Zatoka Gdańska. Na mapie oraz z poprzednich latach możemy stwierdzić, że na zachodzie w miejscowościach takich jak Międzyzdroje czy Kołobrzeg woda jest cieplejsza niż w na przykład na Helu lub w Łebie.

Latem w miesiącach takich jak lipiec, sierpień temperatura wody w Bałtyku osiąga największe wartości. W tych miesiącach możemy kąpać się w wodzie, która ma prawie 20 Stopni Celsjusza. Zimą czasami zdarza się, że woda w morzu bałtyckim zamarza. Pomiędzy tymi okresami mamy zmianę temperaturę, która wynosi prawie 20 stopni. Sprawdź jaka temperatura wody w Bałtyku teraz!

temperatura wody w bałtyku