Radar Statków

Witamy! Radar statków pokaże ci, gdzie są statki na morzu, rzekach oraz jeziorach. Jest to bardzo ciekawe zajęcie, szczególnie dla miłośników statków. Radar daje możliwość do sprawdzenia ruch statków online na całym świecie. Wszystko co jest do tego potrzebne to smartfon lub laptop z połączeniem internetowym. Radar statków może być obsługiwany przez wszystkich. Ze względu na to, że jest on dziecinnie prosty w obsłudze, może go używać każdy niezależnie od wieku. Aktualna mapa statków jest całkowicie darmowa!

Sprawdź jakie statki przypływają lub stoją w porcie Gdańsk, Szczecin lub Gdynia. Zobacz, gdzie teraz jest dar pomorza. To wszystko oferuje ci radar statków. Nie zwlekaj i teraz wypróbuj śledzenie statków na żywo!

Wyobraź sobie, że jesteś w porcie. Nieważne, czy jest to Gdynia, Gdańsk czy Szczecin. Przepływa tam dziennie wiele statków od małych kutrów rybackich po wielkie wycieczkowce jak na przykład statki AIDA lub StenaLine. Obserwując port możemy dostrzec wiele interesujących obiektów. Często w takich momentach zastanawiamy się, skąd lub dokąd płynie dany statek. Jednak jak to zrobić? Szukanie w internecie, może zając dużo czasu a pytanie w porcie jest bezensu, aby zaspokoić chwilowe pragnienie wiedzy. W takim wypadku wystarczy po prostu odpalić radar statków na swoich telefonie. Pokaże on nie tylko wszystkie statki na morzu w zasięgu oka, ale poda interesujące informacje o obiektach, takie jak kurs, ilość załogi lub zdjęcia. Sprawdź darmowe śledzenie statków!

Jak działa radar statków

Śledzenie statków nie wydaje się być wcale proste. Jest wiele obiektów na morzu, które trzeba obserwować. Rozprzestrzeniają się one na całym świecie i mogą przemierzać tysiące kilometrów. Jednak radar statków działa bardzo podobnie do innych radarów takie jak radar opadów czy radar lotów. Mapa statków oddaje dane, które dostanie od stacji oraz nadajników.

Na każdym statku od pewnej wagi musi być zainstalowany nadajnik, który przekazuje dane jak pozycje statków, położenie, wielkość itp. Cały ten system nazywa się AIS i jest on standardem na całym świecie. Czy statki w Polsce, Norwegii czy USA, mają one ten sam system. W ten sposób można oszczędzić wielu kolizji, szczególnie gdy statki płyną tym samym kursem lub są w wąskim porcie. Szczególnie dlatego, że widoczna jest mapa statków na żywo.

Dodatkowo statki mają też numer na radarze morskim. Nr IMO wskazuje jednoznacznie każdy statek i służy do identyfikacji, podobnie jak tablice rejestracyjne. Dane, które przekazuje na radar statków są indywidualne. Możemy zobaczyć między innymi pozycje statków, głębokość pod wodą, ale i zdjęcia, które podsyłane są najczęściej przez fotografów. Na końcu serwisy takie jak vesselfinder czy marine traffic są wstanie pokazać statki na mapie, tak jak widzimy to my. Mamy okazje na darmowe śledzenie statków, promów lub jachtów, to coś czego nie było przed erą internetu. Zapraszamy!

radar statków

Ruch statków z Vesselfinder

Vesselfinder to jesten z portali, które oferują sledzenie statków za darmo. Jest on bardzo przejrzysty i prosty. Widzimy na nim wiele ikonek, które oznaczają różne typy statków. Po kliknięciu mamy dostęp do informacji o wybranym obiekcie. Możemy również zobaczyć zdjęcie statku lub jego kurs. Jest to serwis bez jakiejkolwiek rejestracji oraz kompletnie za darmo. Możemy również używać go na telefonach i tabletach za pomocą aplikacji, którą znajdziemy w Play Store oraz App Store. Do lokalizacji pozycja statku vesselfinder używa wcześniej wspomnianego systemu AIS. Sprawdź Vesselfinder darmowe śledzenie statków, które oferuje.

Pozycje statków z Marine Traffic

Marine Traffic to idealny radar statków, dla ludzi średnio oraz mocno zaawansowanych w śledzenie statków. Jest on podobny do vesselfinder, jednakże ma on wiele więcej funkcji. Lokalizacja statków przez Marine Traffic jest on również sterowana przez system AIS. Z serwisu korzysta około 5 Milionów ludzi na całym świecie i są oni przekonani, że jest to idealny serwis do śledzenia ruchu statków. Marine Traffic Polska pokazuje ruch statków na Bałtyku jak i ruch w porcie Szczecin, Gdańsk, Gdynia oraz wiele innych. Na mapie możemy również zobaczyć dar młodzieży.

Marine Traffic jest zaawansowanym radarem statków który pokazuje informacje takie jak:

  • nazwie i typie statku
  • zdjęcie
  • kurs
  • pozycje statków
  • prędkość
  • głębokość
  • wymiary
  • ostatni czas aktualizacji danych

Ruch statków w porcie

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Ruch statków Szczecin

Na mapie powyżej widzimy ruch statków Szczecin i okolice. Możemy oddalić mapę lub przesunąć ją do góry aby nie tylko zobaczyć ruch statków w porcie szczecin. Na północy widzimy również zalew szczeciński, Jezioro Dąbie oraz ujście Świny, czyli port Świnoujście statki. Na radarze Marine Traffic Szczecin oraz port jest bardzo dobrze pokazany. Sprawdź jakie statki pływają w szczecińskim porcie online za darmo!

Ruch statków Gdańsk i Gdynia

Ruch statków Gdańsk jak i ruch statków Gdynia są idealnie pokazane na mapie powyżej. Sprawdź jakie statki są w porcie Gdańsk i Gdynia lub jakie właśnie przepływają przez zatokę pucką. Zatoka Gdańska słynie z tego, że jest najbardziej opływaną wodą polskiej części Bałtyku. Możemy zobaczyć tam statki takie jak StenaLine czy AIDA. Ruch statków na zatoce gdańskiej jest praktycznie na żywo i online. Zobacz pozycje statków Gdynia i Gdańsk!

Ruchy statków na Bałtyku i port Świnoujście statki

Na tej stronie możesz również sprawdzić ruchy statków na Bałtyku oraz sprawdzić aktualną temperaturę wody w Bałtyku. Radar statków w Bałtyku gwarantuje dobrą zabawę, szczególnie gdy widzimy statki na horyzoncie.